#JakCzytam – Zrób selfie i wygraj nagrodę

Chętnym proponujemy urozmaicenie akcji o pochwalenie się przez uczniów (lub nauczycieli) aktualnie czytaną książką w portalach społecznościowych.

Zabawa #JakCzytam jest bardzo prosta:

  1. Wystarczy zrobić sobie selfie z czytaną książką (najlepiej podczas akcji).
  2. Wrzucić je na swój profil na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #JakCzytam w opisie.
  3. Ustawić prywatność zdjęcia na publiczne, by wyświetlało się wszystkim użytkownikom i żebyśmy mogli je wyświetlić po wpisaniu hashtagu w wyszukiwarkę.
  4. Wziąć udział w losowaniu nagród (10 osób wygrywa wybraną książkę).

Zachęcamy, by wykorzystać naturalne dla młodzieży środki komunikacji. Badania pokazują, że rekomendacja koleżeńska jest najskuteczniejszą formą zachęty do czytania. Jeżeli promocja czytania ma być skuteczna, musi trafiać do uczniów. Pokażmy, że czytaniem można i należy się chwalić. Oczywiście nie jest to główny element promocji czytelnictwa, ale dodatkowa, niezobowiązująca zabawa, która na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Plakat zabawy #JakCzytam znalazł się w majowej "Bibliotece w Szkole". Można go także pobrać tutaj.

Zdjęcia opublikowane w ramach zabawy można podejrzeć tutaj:
Instagram
Facebook (musisz być zalogowany)

Pobierz plakat promujący zabawę.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk