Kto za tym stoi?

Akcja jest całkowicie niekomercyjna i apolityczna. Jest darmowa i nikt na niej nie zarabia. Unikamy wszelkich politycznych patronów.

 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 33 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

Jak nie czytam, jak czytam” w latach 2016-19 była najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Powraca w 2023 r. po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami. W poprzednich edycjach brało udział około 400 tysięcy osób z ponad 2 tysięcy placówek.

 

Kontakt:

 

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk