local_library "Leśne Skrzaty"

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Warszawa Wesoła

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sale lekcyjne

Liczba uczestników: 72

Przebieg akcji:

????7 czerwca o godzinie 10:00 dzieci z Przedszkola i Żłobka Językowo-Artystycznego ,,Leśne Skrzaty" wzięły udział w IV edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce - Jak nie czytam, jak czytam. Biblioteka w Szkole????????
????????????????????????Siła akcji wynika z jej prostoty. Polega na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w jednym czasie - 7 czerwca o 10:00.⏰
Celami tej akcji są:
☑Promocja czytelnictwa poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką.Po prostu danie okazji do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach.
☑Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. Przy okazji pobijamy rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

????????????Dzieci dowiedziały się, że czytanie książek to powód do dumy, a nie relikt przeszłości. ????????????

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk