local_library Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Łęczyca

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: cała szkoła

Liczba uczestników: 120

Przebieg akcji:

Tegoroczna ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zaplanowana na 7 czerwca, odbyła się w naszej szkole w dosyć nietypowy sposób: uznaliśmy, że o godzinie 10.00 cały teren szkoły stanie się czytelnią. Nim nastała magiczna godzina, każda z klas naszykowała swoje ulubione książki i gdy zadźwięczał dzwonek, a odbyło się to w trakcie zajęć, życie w naszej szkole zamarło. Wszelkie lekcje zostały przerwane i nastała cisza, którą przerywał tylko szelest przekładanych kartek. Uczniowie tak wciągnęli się w lektury, że trudno im było wrócić do codziennych zajęć.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk