local_library Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: KOŃSKIE

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Park Miejski przy Bibliotece

Galeria zdjęć:

http://biblioteka.konskie.pl/cms/biblioteka-publiczna-przylacz-sie-do-akcji-jak-nie-czytam-jak-czyta

Filmy z akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=URahXEfKmeM

Liczba uczestników: 370

Przebieg akcji:

W ramach koneckiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, zorganizowanej pod hasłem „Piknik z książką na ludowo”, obok Biblioteki w Parku Miejskim zebrało się około 370 osób: dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, opiekunów i dorosłych uczestników. Był to już drugi udział w tej akcji, poprzedni miał miejsce w 2017 r. Chcąc podkreślić wagę książki, to jaka ważna jest w życiu młodych ludzi, przystąpiono do akcji ponownie.
Aby urozmaić przebieg spotkania postanowiono zaprosić do współudziału zespół ludowy "Korniczanka". Punktualnie o godzinie 10.00 burmistrz miasta Krzysztof Obratański rozpoczął spotkanie czytając dzieciom wybrane wiersze. Następnie zaproszony zespół wykonał popularne pieśni folkowe, podczas których dzieci chętnie czytały przyniesione przez siebie książki. Niektóre z nich nawet tańczyły. Dyrektor Biblioteki Dariusz Kowalczyk zachęcił zebranych do zapoznania się z towarzyszącą spotkaniu wystawą książek o tematyce ludowej. Do organizacji pikniku przyłączył się Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk