local_library Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Łapy

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.45-10.20

Miejsce przeprowadzenia akcji: Boisko, plac zabaw

Galeria zdjęć:

http://www.lapy.pl/index.php/aktualnosci/519-ogolnopolska-akcja-jak-nie-czytam-jak-czytam-w-lapach;

Liczba uczestników: 140

Przebieg akcji:

7 czerwca Biblioteka Publiczna i Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach zorganizowały ogólnopolską akcję masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to coroczne wydarzenie zainicjowane przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Przed godziną 10.00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku pojawili się wraz z nauczycielami na placu przed szkołą. W akcji wzięło udział 140 osób. Spontaniczna i oryginalna akcja czytelnicza dostarczyła niezapomnianych wrażeń - czytali wszyscy i był to widok zapierający oddech. Obserwując zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, nikt nie miał wątpliwości, że czytanie jest w modzie. Żywimy nadzieję, że wielu uczniów sięgnie podczas wakacji po ciekawą lekturę, a czytanie stanie się po prostu modne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk