local_library Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice Filia nr 6 w Ryczywole

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Ryczywół

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 16.00 - 18.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Plac zabaw dla dzieci

Galeria zdjęć:

https://zetnij.eu/jyvWi

Liczba uczestników: 20

Przebieg akcji:

Czytanie w plenerze, to dla młodych czytelników sama przyjemność. Wybór lektury, nie przysporzył im problemów. Nasze dzieciaki wiedzą o dziecięcej literaturze bardzo dużo i mają swoich ulubionych bohaterów. Każde z nich, miało jak najlepiej zaprezentować wybraną pozycję książkową. Dzieci pięknie wcieliły się w rolę narratorów. Nie obyło się również bez charakteryzacji. Przygody Kury Adeli, Pana Pierdziołki, detektywa Pozytywki i innych bohaterów dziecięcej literatury, przeplatały się z zabawami. Super emocjonujący był kurzy wyścig, podczas którego należało przenieść jak najwięcej jaj do swojego gniazda. Oczywiście sędzią była kura Adela. Nasze spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, a dodatkową atrakcją dla dzieci, które włączyły się w akcję czytania, było losowanie upominków.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk