local_library Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Janowie

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Biblioteka Publiczna gminy kwidzyn Filia w Janowie; Szkoła Podstawowa w Janowie;

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Janowo

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna SP w Janowie

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/BibliotekaJanowo/photos/pcb.1054894958032495/1054893494699308/?type=3&theat

Liczba uczestników: 148

Przebieg akcji:

07 czerwca już po raz trzeci Filia Biblioteczna w Janowie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Janowie włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest inicjowanie mody na czytanie na luzie i dla rozrywki. Udział w akcji, w tym roku oprócz uczniów wzięły także maluszki z oddziału przedszkolnego, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy zebrali się na sali gimnastycznej, wśród koleżanek i kolegów, na 30 minut zatopili się w lekturze ulubionych książek.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk