local_library Szkoła Podstawowa nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Żory

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna, klasy lekcyjne, boisko, teren szkolny

Liczba uczestników: 403

Przebieg akcji:

W ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam?" uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym projekcie "Czytelnik w obiektywie", którego finał zaplanowano na 7 czerwca 2019 r. Projekt ten promował czytelnictwo, poprzez znalezienie zabawnych i nietypowych okoliczności, w jakiej uczniowie czytają książki. Uchwycenie czytelników w obiektywie, zaowocowało szeregiem bardzo ciekawych, czasem zabawnych prac projektowych poszczególnych klas naszej szkoły. Zdjęcia te wykorzystane zostały do stworzenia ciekawej wystawy prac projektowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Ponadto w dniu finału szkolnego projektu "Czytelnik w obiektywie" uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym we wspólnym czytaniu. Tego dnia o wyznaczonej przez organizatorów akcji "Jak nie czytam, jak czytam?" porze, na szkolnym boisku, w klasach oraz w większej grupie - w sali gimnastycznej nasi uczniowie czytali swoje ulubione książki.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk