local_library Biblioteka Gminna

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Załuż

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: od 11godz do 13 gozd

Miejsce przeprowadzenia akcji: biblioteka

Liczba uczestników: 8

Przebieg akcji:

Akcja została zorganizowana w bibliotece jako lekcja biblioteczna .Biblioteka nie jest duża więc miała ona charakter kameralny, ale za to w pełnym skupieniu .Czytaliśmy między innymi książkę M Szumowskiego 'Niedźwiedzica z Baligrodu 'jako ,że ostatnio odbyło sie spotkanie z panem leśniczym K. Nóżką i dzieci chętnie zapoznały się z ciekawymi historiami opowiedzianymi przez leśniczego ,tym razem w formie książki. Po zakończeniu odbyła się ciekawa dyskusja.Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w 4 edycji akcji 'Jak nie czytam,jak czytam '.Na koniec wypożyczyły sobie książki na wakacje .

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk